Առաջատար մասնագետնունի oրենքով, իրավականայլակտերովնախատեսվածայլիրավունքներևկրումէայդակտերովնախատեսվածայլպարտականություններ:
Նշված պաշտոնն զբաղեցնելու համար պահանջվում է`
ա) ունի առնվազն միջնակարգ կրթություն,
բ) ՀՀ Սահմանադրության, <<Համայնքային ծառայության մասին>>, <<Տեղական ինքնակառավարման մասին>>, <<Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին>> ՀՀ օրենքների, աշխատակազմի կանոնադրության և իր լիազորությունների հետ կապված այլ իրավական ակտերի անհրաժեշտ իմացություն, ինչպես նաև տրամաբանելու, տարբեր իրավիճակներում կողմնորոշվելու ունակություն,
գ) տիրապետում է անհրաժեշտ տեղեկատվությանը,
դ) ունի համակարգչով և ժամանակակից այլ տեխնիկական միջոցներով աշխատելու ունակություն:
Դիմող ՀՀ քաղաքացիները համայնքային ծառայության թափուր պաշտոնի մրցույթին մասնակցելու համար պետք է անձամբ համապատասխան համայնքապետարան կամ Արագածոտնի մարզպետի աշխատակազմի  ՏԿ և ՏԻՀ վարչություն ներկայացնեն հետևյալ փաստաթղթերը.
1. Դիմում` (ձևը լրացվում է փաստաթղթերը ներկայացնելիս):
2. Կրթությունը հավաստող պետական նմուշի փաստաթղթի (փաստաթղթերի) պատճենը (պատճեները):
3. Արական սեռի անձինք ներկայացնում են զինգրքույկի կամ կցագրման վկայականի պատճենը:
4. Աշխատանքային գրքույկի պատճենը (ունենալուդեպքում):
5. Երկու լուսանկար` 3x4 չափսի:
6. Անձնագրի պատճենը:
2.  ԱՇԽԱՏԱԿԱԶՄԻ ԱՌԱՋԻՆ ԿԱՐԳԻ  ՄԱՍՆԱԳԵՏ (ծածկագիր` 3.2-2):
բ) ապահովումէաշխատակազմի Թլիկ բնակավայրիփաստաթղթայինշրջանառությունըևլրացնումհամապատասխանփաստաթղթերը.
դ) իրլիազորություններիսահմաններում, անհրաժեշտությանդեպքում,  նախապատրաստումև աշխատակազմի քարտուղարինէներկայացնումէիրաշխատանքայինծրագրերը, ինչպեսնաևառաջարկություններ, տեղեկանքներ, հաշվետվություններ, միջնորդագրեր, զեկուցագրերևայլ գրություններ.
ե) իրականացնումէքաղաքացիներիհերթագրում` աշխատակազմի քարտուղարիմոտընդունելությանհամար.
զ) աշխատակազմի քարտուղարիհանձնարարությամբմասնակցումէաշխատանքայինծրագրերիմշակմանաշխատանքներին.
է) աշխատակազմի քարտուղարիհանձնարարությամբուսումնասիրումէդիմումներումևբողոքներումբարձրացվածհարցերըևՀայաստանիՀանրապետությանօրենսդրությամբսահմանվածկարգովևժամկետներումնախապատրաստումպատասխան.
ը) իրականացնումէսույնպաշտոնիանձնագրովսահմանվածայլլիազորություններ:
Առաջին կարգի  մասնագետնունի oրենքով, իրավականայլակտերովնախատեսվածայլիրավունքներևկրումէայդակտերովնախատեսվածայլպարտականություններ:
3.  ԱՇԽԱՏԱԿԱԶՄԻ ԱՌԱՋԻՆ ԿԱՐԳԻ  ՄԱՍՆԱԳԵՏ (ծածկագիր` 3.2-4):
բ) ապահովումէաշխատակազմի Սորիկ բնակավայրիփաստաթղթայինշրջանառությունըևլրացնումհամապատասխանփաստաթղթերը.
3. ԱՇԽԱՏԱԿԱԶՄԻ ԱՌԱՋԻՆ ԿԱՐԳԻ  ՄԱՍՆԱԳԵՏ (ծածկագիր` 3.2-5):
Դիմող ՀՀ քաղաքացիները համայնքային ծառայության թափուր պաշտոնի մրցույթին մասնակցելու համար պետք է անձամբ համապատասխան համայնքապետարան կամ Արագածոտնի մարզպետի ախատակազմի  ՏԿ և ՏԻՀ վարչություն ներկայացնեն հետևյալ փաստաթղթերը.
Մրցույթը կկայանա 2025 թվականի ապրիլի 8-ին, ժամը 11:00-ին, Արևուտի համայնքապետարանում:
Դիմումների ընդունման վերջին ժամկետը 2025 թվականի մարտի 24-նէ:
Այլ տեղեկությունների համար դիմել համայնքապետարան (հեռ.` 094-13-75-68) կամ Արագածոտնի մարզպետի ախատակազմի  ՏԿ և ՏԻՀ վարչություն (հեռ.` 0232 3-63-78):
' /> 1.  ԱՇԽԱՏԱԿԱԶՄԻ ԱՌԱՋԱՏԱՐ  ՄԱՍՆԱԳԵՏ (ծածկագիր` 3.1-2):
' />
Այսօր: Երեքշաբթի, 1 Ապրիլի 2025թ.