Ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» ՀՀ օրենքի 33-րդ և 34-րդ հոդվածներով և հիմք ընդունելով <<Գլոբալ Փարթներս Գրուպ>> ՍՊ ընկերության կողմից տրված 05.03.2025թ.-ի N ՇԳԳՀ- 02-25/02 մասնագիտական եզրակացությունը.
Արևուտ համայնքի ավագանին որոշում է. 1.Հայաստանի Հանրապետության Արագածոտնի մարզի Արևուտ համայնքի ավագանու 2023 թվականի նոյեմբերի 21-ի <<Արևուտ համայնքի սեփականություն հանդիսացող շարժական գույքերը աճուրդ-վաճառքով օտարելու մասին>> թիվ 31-Ա որոշման հավելվածի 2-րդ կետի /Ավտոմեքենա Գազ 52 դրամական չափը 32500/երեսուն երկու հազար հինգ հարյուր/ ՀՀ դրամի փոխարեն կարդալ 10000/տաս հազար/ ՀՀ դրամ,3-րդ կետի Կշեռք/ավտոմեքենայի/ դրամական չափը 207000/երկու հարյուր յոթ հազար/ ՀՀ դրամի փոխարեն կարդալ 102900/մեկ հարյուր երկու հազար ինը հարյուր/ՀՀ դրամ,5-րդ կետի Տրակտոր ДТ-75 դրամական չափը 187000/մեկ հարյուր ութսունյոթ հազար/ ՀՀ դրամի փոխարեն կարդալ 131200/մեկ հարյուր երեսունմեկ հազար երկու հարյուր/ՀՀ դրամ: